Použití sádrokartonu - Sádrokartonářské práce - Brno a okolí
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Použití sádrokartonu

Sádrokartony

Sádrokarton slouží

K oddělování interiérů pomocí příček a dělicích stěn – tato konstrukce může řešit tepelné, zvukové a protipožární nároky a navíc minimálně zatěžuje stávající stropní konstrukce. Tyto svislé konstrukce slouží pouze k oddělování interiérů na jednotlivé místnosti. Stěny nejsou nosné! Konstrukce se utěsňuje do podlahy pomocí připojovacích UW profilů a do postranních stěn pomocí napojovacích CW profilů. Následně se do ocelové konstrukce upevňují desky elektrickým šroubovákem samořeznými šrouby v roztečích maximálně 25 cm. Do dutiny mezi dvěma deskami se vkládá izolace z minerálních vláken. Spáry, které vznikají mezi stěnami, se vyplňují tmelem.

Další možností využití je pro předsazené stěny. Zde je sádrokarton použit jako krycí deska instalací, které není možné vést při zdi. Potrubí, hadice a přívody jsou tak umístěny v prostrou mezi zdí a sádrokartonem. Pro zlepšení tepelně izolačních vlastností se do meziprostoru umisťuje izolační materiál. V případě tohoto izolačního obložení je vhodné do prostoru umístit parozábranu, která zabraňuje kondenzaci vodních par.

Podkroví vestavby je horizontální, vertikální a šikmá konstrukce. Výhodou je, že stávající stavební konstrukce není nutno měnit. Takto upravený prostor lze užívat bezprostředně po dokončení. Je nutné však zajistit dostatečnou tepelnou izolaci. Kvalitně odvedená práce se nám zúročí. Základem je vyhnout se extrémně vysokým teplotám v podkroví v létě a chladu v zimě. Proto platí pravidlo: „v létě chladí, v zimě hřeje“.

Stropní podhledy se používají ke snížení výšky místnosti nebo k zakrytí stropních instalací. Do těchto podhledů lze bez problémů instalovat odvětrání, osvětlení i popř. klimatizaci. Jejich použitím snížíme náklady na teplo a zlepšíme zvukovou izolaci. Do namontovaných ocelových nebo dřevěných konstrukcí na stropě ve tvaru roštu se umisťují sádrokartonové desky. Vzniklé spáry mezi deskami se tmelí.


Sádrokarton našel využití i pro rekonstrukci koupelen v panelovém domě. Materiály, z kterých jsou bytová jádra vyrobena jsou především neestetická. V koupelně lidé zpravidla začínají a zároveň končí svůj den, a proto se v této místnosti chtějí cítit co možná nejlépe.
Výhodou je opět suchý proces, snadná manipulace s materiálem (umakartové desky se jednoduše vymění za sádrokartonové), snadné umístění instalačních rozvodů a přívodů, jež snadno skryjeme za sádrokartonovou desku. Pro koupelny je nutné použít speciální impregnované desky, které jsou odolné proti vlhkosti.


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky